BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

KRV Bölgesi’nde iki başarılı Türk restoranı!

1 dakika okuma süresi

KRV Eyaleti’nde takriben 1,1 milyon kişi yaşıyor. Eyalet genelinde ise 17 milyon insan yaşıyor. Bu bölgede en azından bin tane Türk restoranı var. İçlerinden iki tanesi çok ön plana çıkıyor. İlk olarak Bonn’daki Opera Restoranı, eski ismi Bühne’yi terk ederek, ilk kuruluş ismi Opera’yı tekrar kullanarak, restoran sahibi Müslüm Balaban’ın liderlik ettiği bir ekiple adeta döktürüyor!

Her türlü sınıfa hizmet veren bu kaliteli restoranda porsiyonu 1,5 euroya soğuk meze tabağı yerken, ciğerden tutun tandıra kadar her şeyi yiyebilirsiniz. Bahçesi enfes… Bonn civarındaki tüm Almanların gözde mekanı.

İkinci Türk restoranı ise Dostum Doğan’ın rejisinde eşiyle birlikte renk kattıkları Park Trüffel Restoran’da Gaziantepli Doğan her türlü ızgarayı gayet başarılı bir şekilde sunarken, balıklarda da enfes yaratıcılık gösteriyor. Son gittiğimde bizim için hazırladığı Deniz Levreğini inanın İstanbul’da bu kalitede bulup yiyemezsiniz.

Doğan’ın Park Trüffel Restoranı bu bölgedeki Türklerin ve Almanların en fazla rağbet ettiklerin yerin başında geliyor. Mülheim-Düsseldorf arasındaki bu restoran, hakikaten çok başarılı bir yer!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir