BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

TÜRKİYE’DE KORONAVİRÜS’LE BAŞA ÇIKILMIYOR

2 dakika okuma süresi

Avrupa ülkelerine baktığımız zaman önce Türkiye’de Koronavirüs’ün fazla olmadığından hareket ettik. Fransa, İtalya, İspanya, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerle karşılaştırdığınızda bizim COVID-19 vaka sayıları daha düşük çıkıyordu. ABD ve İran’daki gelişmeleri televizyonlardan hep duyduk ve bizim bu konuda başarılı bir yönetimimiz olduğundan hareket ettik.

Maalesef son açıklamalar çerçevesinde bizdeki sayıların büyük ölçüde arttığını ve bunun kamuoyuna tam olarak duyurulmadığı, Türk Tabibler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin açıklamalarıyla aydınlığa çıktı.

Şimdi herkes Türkiye’de bu hafta çok ciddi tedbirler bekliyor.

Ekstrem olarak sağlıkçıların istediği gibi 14 gün Türkiye’de tamamen içe kapanmak. Bunun gerçekleşmesi pek mümkün gözükmüyor. Hükümet bu kapanmanın getireceği ekonomik yükü kaldıramayacağı için buna gücü yetmeyecek.

Bir başka adım ise hafta sonları tamamıyla içe kapanmak atılacak adımlardan biri olabilir. İlkbaharda yapıldığı gibi kuaförler, güzellik salonları, SPA’lar, spor salonları yeniden kapanabilir. Bunlarda hükümetin atabileceği adımlar.

Türkiye için kötü bir haberde ülkemizin Koronavirüs’te dünyada dördüncü sırada olması.

ABD, Hindistan ve Brezilya’dan sonra biz geliyoruz. Vaka sayılarının büyümesi herkesi korkutuyor. Buna rağmen duyarsızlığın devam ettiği ülkemizde alınacak sert tedbirlerle bunu durdurmak istiyoruz. Avrupa Birliği başta Almanya olmak üzere Türkiye’deki risk oranının ve vaka sayısının kendi ülkelerinden fazla olması nedeniyle Türkiye’den gelecekler için tedbirler alacaklar.

Schengen vizesi 2021 yılına kadar verilmiyordu bununda uzatılması düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir