BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

Mesut Özil Fenerbahçe’de

2 dakika okuma süresi

Brandday.net okuyucuları haklı olarak büyük bir tepki oluşturdular. Bunun nedeni sitemizde geçtiğimiz günlerde yayınlanan Mesut Özil haberinde yer alan Arda Turan benzetmesiydi. Mesut Özil fakir bir ailenin çocuğu olarak ilk olarak Gelsenkircen’de Schalke04’de başladığı kariyerine Werder Bremen’de sürdürmüş ve 2010 Dünya Kupası’nda gösterdiği performanla Real Madrid’e transfer olmuştu. Real Madrid’den rekor bir ücrete Arsenal’e transfer olan Özil, anlaşmazlıklar nedeniyle kadro dışı kaldı. Alman Milli Takımı’nda gösterdiği performansla 2014 Dünya Kupası’nın kazanılmasında ciddi katkı sunan Özil, Merkel’in tabiriyle “uyumun güzel bir örneği” olarak Almanya’da konumlandırılıyordu.

Gelelim Arda Turan’a…

Arda Turan ciddi bir şişirmeyle THY’nin sponsorluğu ve İstanbul Halk Ekmek’in katkılarıyla İspanya’ya transfer oldu. Her gün haber yapıldı, hayatının yarısını İstanbul’da geçirirken, antremanlara önem vermeyip Simit Saray’ında önümüzdeki haftalarda beraber program yapacağı Burcu Esmersoy’la reklam yapmıştı. Şimdi Galatasaray’a geldi, neler yaptığını görüyoruz. Şimdi Mesut Özil’in Fenerbahçe’de neler yapacağını göreceğiz. Bu konuda okuyucularımıza hak veriyoruz.

Almanya’dan çok yakından tanıdığım Mesut Özel 33 yaşında Türkiye’ye geliyor. Almanya milli takımını seçen, uyumun en iyi örneği dediği Mesut Özil, son yıllarını Türkiye’de yılda 3,5 milyon € para alarak geçirecek. Arda Turan’ın Galatasaray’a gelmesi ne kadar hataysa, Özil’de aynı şekilde bir hatadır. Ali Koç yönetimi bu transferi gerçekleştirerek fazla bir verim alamayacağı Mesut transferiyle sadece şov yapmak istedi.

– Düzeltilen yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir