BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

Doğal ürünlerin adresi: Katkısız Mandıra

2 dakika okuma süresi

Türkiye’de son yıllarda organik ürünlere artan talep neticesinde doğal yollarla üretilen birçok hayvansal ve bitkisel ürünler başta restoranlar olmak üzere yoğun ilgi görüyor. Pandemi nedeniyle restoranların kapatılması sonucunda insanlar artık evlerinde doğal ürünlerin tüketimine yöneliyorlar.

Tevetoğlu Mandıra Süt Ürünleri firmasının işletmecisi Yasin Doğan bu amaçla kurulan tesisi hakkında brandday.net için açıklamalarda bulundu.

Kartal Soğanlık Yenimahalle’de bulunan tesiste günlük 2 ton kapasiteli imalathanede sadece yoğurt ve tereyağı üretiliyor. Çevreden de güvendikleri bazı ürünlerin alım satımını yaptıklarını belirten Yasin Doğan, “zeytinyağı, domates salçası tedarik ediyoruz. Mesela Hatay bölgesinden domates salçası ve kırmızı biber salçası yine bir arkadaşımızın vasıtasıyla geliyor bize onların satışını yapıyoruz.” derken esas işlerinin yoğurt ve tereyağı olduğunu söylüyor.

Tüketicilerin Katkısız Mandıra adresinden ulaşabileceklerini ekleyen Doğan, Instagram hesaplarından siparişlerinin verilebileceğini belirtiyor. Whatsapp sipariş hattından da tüketicilerin sipariş verebileceğini söyleyen Doğan, “burada ürünleri görerek sipariş verebiliyorsunuz” diyor.

Spesifik bir özellik olarak ARİ belgeli süt imal ettiklerini vurgulayan Doğan, “hiçbir katkı malzemesi kullanmadan (doğal katkılar dahil) şu anda sütlerimiz Bursa’dan geliyor, sütün vakumlama ünitesiyle yoğunlaştırarak, yaklaşık 2 kilo sütten 1 kilo yoğurt elde etme yöntemiyle yoğurtlarımızı imal ediyoruz ve haliyle koruyucu madde olmadığı için piyasadakilerden aksi olarak çabuk ekşiyor, çabuk sulanıyor.” dedi.  Tereyağlarında üretim şeklinin benzer olduğunu belirten Yasin Doğan, herhangi bir katkının olmadığını ekliyor.

Şu anda Türkiye’nin her yerine ürünlerini yollayamadıklarını söyleyen Doğan, İstanbul Anadolu Yakası’na çalışıyoruz şu anda daha önce restoranlara çalışıyorduk fakat kapandıkları için yaklaşık 1-1,5 aydır bu alana yoğunlaştıklarını söylüyor. Yaklaşık her bölgeye iki günde bir toplu siparişlerin gönderildiğini söyleyen Doğan, araçla teslim ettiklerini ekliyor.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir