BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

ABD NASIL PKK VE PYD’Yİ DESTEKLER?

2 dakika okuma süresi

Türkiye iki gündür Gara Mağarası’nda , öldürülen 13 Türk’ün haberiyle mateme boğuldu. 13 insanımız maalesef 2015-2021 yılları arasında PKK tarafından kaçırıldıktan sonra, PKK mağarasında öldürüldüler. Bu terör örgütünü ABD her açıdan destekliyor.

ABD BİR KÜRT DEVLETİ KURMAK İSTİYOR

Mağaranın içyapısına baktığınız zaman bunun ABD eseri olduğu da ortaya çıkıyor. PYD ve PKK desteğiyle Kuzey Irak ve Kuzey Suriye’de bir Kürt devleti kurdurmak isteyen ABD, Biden döneminde bu işe daha da hız verecek gibi görünüyor. Bu korkunç bir olay. ABD’nin sefil yüzünü ortaya çıkartıyor ve ne kadar güvenilmez bir ülke olduğu konusunda hepimize bilgi yansıyor.

ERDOĞAN-BIDEN GÖRÜŞMESİ HENÜZ GERÇEKLEŞMEDİ

Biden,Türkiye’ye karşı hala soğuk. Biden görevinin başlamasının üzerinden neredeyse 1 ay geçmesine rağmen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la telefon görüşmesi yapmadı. İbrahim Kalın’ın bu konuda çabaları da fayda vermedi. Biden iktidarı sürecinde bir Kürt devleti oluşturmak istiyor ve tabii buna Güneydoğu Anadolu’yu indirekt katma hevesinde. Bu hevesleri Biden’ın kursağında kalacak. Türkiye Cumhuriyeti var oldukça böyle bir emele ulaşamayacak ve PKK’nın da artık sonu Türkiye’de gelmek üzere. İlginç bir taraf artık PKK Almanya’da da destek bulamıyor. Bu da önemli bir gelişme.

HDP’NİN PKK’YI KINAMASI GEREKİYOR

Uluslararası konularda 4 parti ortak bir bildiri yayınlar, maalesef HDP buna katılmaz. Şimdi HDP’nin bu Gara’da öldürdüğü insanlarımız için bir kınama mesajı yayınlaması şarttır. Aksi takdirde kendisini Türkiye’nin bir partisi olarak görme olanağımız tam anlamıyla bitecek. Türkiye teröre karşı tek vücut olmalı, bunun ayrısı gayrısı olamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir