BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

ÜMİT ÖZDAĞ PARTİSİNİ KURUYOR

2 dakika okuma süresi

Ümit Özdağ’ın yakında kuruluşunu açıklayacağı yeni partisi, Türkiye’de Atatürk milliyetçiliğini ön plana çıkaran, AB ile düzgün ilişkiler isteyen, ABD ile de çatışmasız bir süreç isteyen bir parti olacak.

SURİYELİ GEÇİCİ SIĞINMACILARA YÖNELİK POLİTİKALAR OLUŞTURULACAK

Partinin bir diğer hedefleri arasında, 5,4 milyon Suriyeli geçici sığınmacının kendi ülkelerine dönmesi de yer alıyor. Bunun için Ümit Özdağ, AB’nin 2018-2019 ve 2020 yılları için vermesi gereken 9 milyar €’nun, Suriyelilerin kendi ülkelerine geri dönüşleri için harcanmasını öngörüyor.

PARTİNİN MUHALEFETTEN VE İKTİDARDAN OY ALMA POTANSİYELİ VAR

Bu partinin oyları nereden gelecek diye sorduğunuz zaman, %10’luk bir bölümünün İYİ Parti’den, yine %20’lik bir bölümünün MHP’den gelmesi öngörülüyor. Ayrıca CHP’den de milliyetçi kesimden %10’luk bir oy hedeflenmiş bulunuyor. Esas hedef AKP’den oy koparmak. AKP’den gelecek oylar özellikle AKP’nin Suriye politikasından rahatsız olan ve Suriyelilere yapılan yardımlardan etkilenen kitlelerden gelmesi planlanıyor. Hedef Cumhur İttifakı’ndan ciddi bir oy almak. Eğer bu hedefler gerçekleşirse, bu parti ciddi bir oy potansiyeline sahip olacak.

ATATÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ PARTİNİN ANLAYIŞI OLACAK

Ciddi bir altyapıya sahip olan Ümit Özdağ, ASAM Araştırmalar Merkezini kurup, çok ciddi araştırmalara imza atmış bir kişidir. Ayrıca daha sonrada 21. yy Araştırmalar Merkezini kuran Ümit Özdağ, Türkiye’de esasında ciddi bir halk potansiyelini de harekete geçirip, MHP’nin başına geçse, inanın bu Türkiye için ciddi bir kazanç olabilir. Devlet Bahçeli’nin MHP’si şu anda milliyetçi kesme hiçbir faydası olmayan, tamamen Atatürk milliyetçiliğini unutan bir partidir. Atatürk milliyetçiliği, Türkiye’de yaşayan 47 ayrı etnik, dinsel kimliğin “Türk milleti” olarak ses çıkarmasını isteyen bir düşünce anlayışıydı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir