BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

Restoranlar açıldı fakat süreler yeterli değil

1 dakika okuma süresi

Bu cumartesi, hafta sonu olarak bütün halkımız sokaklara çıkmıştı. İnsanlar çok bunaldılar, dışarı çıkıp nefes almak istiyorlar. Her yere gidiyorlar. Biraz huzur almak istiyorlar. Dikkat ettim, mağazalarımızı %95 kapatmışız. Hijyen kurallarına da inşallah riayet ediyoruzdur fakat insanlar çok yan yana iç içe… Bu çok iyi bir gelişme değil.

Restoranlar açıldı ama akşam yemeğine gitmek isteyenlere büyük bir faydası yok. Kimin aklı bu, saat 19:00’da restoranların kapanması ve saat 21:00’de restoranların kapanması?  Saat 21:00 Tanrı buyruğu mu? Yine saat 19:00’u Tanrı buyruğu olarak mı kabul ediyoruz? Niye restoranlar 22:00’ye kadar açık değil ve sokağa çıkma yasağı 23:00 veya 24:00’de başlamıyor? Hedefimiz içkili mekanlar mı? İnsanların eğlenmesine mani olmak mı?

Pazar günleri Türkiye çapında niye sokağa çıkma yasağı var? Havalar güzelleşiyor, insanlar dışarıda huzur bulmak istiyorlar. Kurallara dikkat etme şartıyla Pazar günleri de insanların dışarı çıkmasına, gitmek istedikleri yerlere gitmesine izin verelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir