BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

TÜRK FUTBOLUNDAKİ GERİLEME DEVAM EDERKEN MİLLİ TAKIM İYİ SONUÇLAR ALIYOR

2 dakika okuma süresi

Türkiye’de son hem kulüpler bazında hem de Milli Takım’da çok ciddi bir gerileme vardı. Son yıllarda Şenol Güneş yönetimi ile yenilen A Milli Takım, genç, dinamik kadrosuyla Türk futbolunun geleceği için ümit veriyor.

FETÖ’NÜN TÜRK FUTBOLUNA ÇEKTİĞİ OPERASYONLAR BAŞTA FENERBAHÇE’Yİ HEDEF ALDI

Futbol dünyamıza FETÖ’nün karışmasıyla birlikte futbolumuzda geriye doğru gidiş başladı. 2011 yılında Fener’e saldırı yapan FETÖ’cü gruplar, Aziz Yıldır başta olmak üzere Fenerbahçe’ye büyük zararlar verdiler. Bu zararları Fenerbahçe hala üzerinden atamadı. Birçok futbolcu FETÖ ile özdeşmiş olarak ortaya çıktı. Bunlarda futbol dünyasından maalesef tam olarak temizlenemediler.

İSİM YAPMIŞ FAKAT YAŞI İLERLEMİŞ FUTBOLCULAR İÇİN TÜRKİYE BİR CENNET!

Diğer bir gelişmede Türk futbol takımları yaşlı yabancı futbolcuların cenneti haline geldi. Türkiye’ye gelen piyasa değerleri dünyada fazla olmayan futbolcular, devlete hiç vergi ödemedikleri için Türkiye’yi sevdiler. Bu da futbol takımlarının kalitesini düşürdü.

LİGİN 21 TAKIMA YÜKSELMESİ ÇOK YANLIŞ BİR KARARDI

Ayrıca ligin 21 takıma çıkarılması, takımları korkunç derece de yordu. Hafta da 2 maç, Avrupa’da pek görülen bir gelişme değil. Bütün bunlar çerçevesinde Türkiye’de futbolun gerilemesi, takımlarımızın Avrupa’da hiçbir şekilde dereceye girememesi insanlarımızı üzüyor.

A MİLLİ TAKIM ŞENOL GÜNEŞ’LE 2002’DE OLDUĞU GİBİ YENİDEN TARİH YAZABİLİR

Tek olumlu gelişme Şenol Güneş’in başa geçmesinden itibaren Türk Milli Takımı başarılı bir çizgi göstermesi. Fatih Terim zamanında bu gelişmeyi gösteremeyen Milli Takım, demek ki kaliteli bir antrenörle fazla şov yapmadan başarılı olabiliyor. Bu açıdan Şenol Güneş’i kutlarken, nihayet Milli Takım’ın başına böyle kaliteli bir teknik direktör getiren TFF’yi de övmemiz lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir