BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

UYGUR TÜRKLERİ VE FİLİSTİNLİLER

3 dakika okuma süresi

Son zamanlarda Uygur Türklerine yapılan işkenceler, Kaşgar, Turfan, Urumçi’deki baskılar, Çin’in başka bölgelerinde de yaşayan Uygur Türklerinin öldürülerek organlarının Araplara satılması büyük boyutlara ulaştı.

FİLİSTİNLİLERİ SAVUNDUK UYGUR TÜRKLERİNİ UNUTTUK!

Bütün dünya ülkelerinden kınamalar gelirken işin ilginç tarafı İslam İşbirliği Örgütü üyelerinden ve aynı ırktan olan Türkiye’den fazla bir tepki gelmiyor. Türkiye ses çıkarmadığı gibi neredeyse Doğu Perinçek’in açıklamalarıyla Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerini terörist sınıfına sokmaya çalışıyor. Aynı Türkiye, Filistin’de Mescidi Aksa’da kendilerine taş ve şişe atan Filistinlilere karşı İsrail askerinin baskısı ve ateşli silahlar kullanmasına büyük ölçüde tepki gösteriyor.

TÜRKİYE SOYDAŞLARINI GÖRMEZDEN GELMEYE DEVAM ETMEMELİ

Saray’dan direktif alan bazı basın kuruluşları, bugünkü programlarını özellikle Filistin meselesine ayırıyorlar. Neden bugüne kadar Saray’dan bir direktif gelerek Doğu Türkistan’la dayanışma için hiçbir şey yapılmadı? Neden Doğu Türkistan’la dayanışma içinde olan Meral Akşener ve Ankara BB Başkanı Mansur Yavaş’a karşı Çin’in yapmak istediği yıldırma politikaları karşısında Dışişleri Bakanlığı sadece Çin Büyükelçisi’ni kahve içmeye davet ederek tepki gösterdi? 35 milyon Uygur Türk’ü bizim için Filistinlilerden daha yakındır. Evet Filistinlilerle de biz de Müslümanız ama Uygur Türkleri aynı zamanda benim ırkımdan ve ırkı ve dini için bu kadar mezalim görüyor.

ÇİN UYGUR TÜRKLERİNE MEZALİM KONUSUNDA NAZİ’LERİ ÖRNEK ALIYOR

İki kere gitme şansına sahip olduğum Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yapılan baskıları görme şansına sahip oldum. Türk Büyükelçisi’ni bölgeye sokmazlar ve bunun yanında yurt dışından gelen heyetlerin de Doğu Türkistan’da görüşme yapmalarına izin vermezler. Böyle bir mezalim karşısında biz neden hala susuyoruz? İslam İşbirliği Örgütü ülkeleri niye ağızlarını açıp bir şey demiyorlar? Neredeyse bazı ülkeler Çin’i destekleme konusunda kararlılar. Eğer mezalim ve eziyet varsa, Uygur Türklerine yapılan mezalim ve eziyet inanın Filistin’de Araplara yapılanın çok daha üstünde. Çin’de Uygur Türkleri köleleştiriliyor, toplama kamplarında yaşıyorlar. Ölenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu konuda Çinliler NAZİ’lerden çok şey öğrenmişler. NAZİ’lerin Musevilere yaptıklarını, Çinliler Uygur Türklerin yapıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir