BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

KORONAVİRÜS KONUSUNDA TÜRKİYE CİDDİ ATAKLAR YAPMALI

2 dakika okuma süresi

FILE - In this July 27, 2020, file photo, nurse Kathe Olmstead prepares a shot that is part of a possible COVID-19 vaccine, developed by the National Institutes of Health and Moderna Inc., in Binghamton, N.Y. Moderna said Monday, Nov. 16, 2020, its COVID-19 shot provides strong protection against the coronavirus that's surging in the U.S. and around the world. (AP Photo/Hans Pennink, File)

Koronavirüs’ün ilk zamanlarında Türkiye bu konuda oldukça başarılı bir sınav veriyordu. Sayılar ve veriler bunu gösteriyordu. Bunların doğru olup olmadığı Türk Tabipler Birliği tarafından tartışmaya açıldı. Ölen sayısı konusunda İBB’nin verdiği sayılar resmi kaynakların çok üstündeydi. Mezarlıklardaki durum bunu ortaya koyuyordu.

KORONAVİRÜS KONUSUNDA HİNDİSTAN’LA AYNI SEVİYEYE GELDİK!

Son aylarda Türkiye sayısal olarak ve ülkedeki nüfus yoğunluğu açısından ölümlerde ve vaka sayısında Hindistan’la aynı düzeye geldi. Hindistan’da şu anda insanları yakmak için olanak bulamayan hükümet çok kötü bir durumdayken, Türkiye’de bu konuda başarısız bir sınav veriyordu. Bunun tesiri ilk olarak turizmde görüldü ve Türkiye’ye turist gönderen ülkeler arka arkaya Türkiye’ye karşı tedbirler aldılar.

BU YIL TURİSTLERİ UNUTALIM

Almanya, ABD, İsviçre, İngiltere, Rusya ve şimdi de Ukrayna, Türkiye’ye karşı tedbirler alan ülkeler arasına girdi. Turizm açısından sıkışan hükümet şimdi Kültür ve Turizm Bakanı aracılığıyla turist gören herkesi aşılamaya başlayacağını belirtti. Bu da Türk insanı üzerinde apayrı, negatif bir tesir yarattı. Türk insanını korumada geri kalan hükümet, “her şeyi turizm için mi yapıyor?” düşünceleri kamuoyunda belirginleşmeye başladı.

ÖNCELİK TÜRK MİLLETİNİN OLMALI!

Çin aşısının gelişleri aniden kesildi. Astrazeneca ve Sputnik aşısını getirme çabalarımız hızlandı. Yerli aşı Nisan ayında piyasaya çıkacak derken, bu yılın sonuna kaldı. Bütün bu gelişmeler Türk insanını negatif olarak etkiledi. Türkiye bu soruna ülkesinde ciddi bir şekilde çare bulmak zorunda. İnsanlarımızın hükümete olan güveni her geçen gün azalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir