BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

HÜKÜMETİN TÜRK İNSANINA YAPTIĞI BÜYÜK BİR AYIP

2 dakika okuma süresi

Türkiye’de bu yıl turizm geçtiğimiz yılı aratacak. Türkiye’ye önemli ölçüde turistin geldiği Rusya ve Almanya’nın çekincelerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bunun yanında Türkiye’nin turizm konusunda attığı adımlar kendi yurttaşlarına yaptığı büyük bir ayıptan başka bir anlam ifade etmiyor.

TÜRKİYE’NİN İMAJI ÇOK OLUMSUZ ETKİLENDİ

Almanya’yı ziyaret eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman turistler gelsin diye bir garanti verdi. Turizm sektöründe çalışan tüm insanları aşılayacağız, siz turistleri bize yollayın dedi. Yakında aynı mesajı Kültür ve Turizm Bakanı da Rusya’da verecek. Bu mesajın Almanya’da bir etkisi olmadı ama Türkiye için ciddi bir imaj kaybı gerçekleşti. Şimdi turizm sektöründe çalışanlara “ben aşı oldum, sen rahat ol” yazılı maske taktırıyoruz. Böylece gelen Alman ve Rus turistlere rahat rahat tatil yapmalarını sağlamayı hedefliyoruz.

TÜRK İNSANI CEZALANDIRILIYOR

Türkiye’nin kendi insanlarına aşı tedarik etmeyip, yalnıza turizmde çalışanları aşılamaya katması hakikaten akıl almaz bir gelişme. Aynı gelişmeyi Antalya ve diğer bölgelerde yabancılar denize rahat rahat girerken Türk insanı büyük cezalar ödüyor. Halbuki açık havada insanlarımızın rahat hareket edebilmeleri lazım.

TÜRK TURİZMİNDE BU YIL UMUT VERİCİ BİR GELİŞME YOK

Rusya ve Almanya’dan bu yıl turist ümidi yok. Türkiye ne taviz verirse versin, İngiltere’den 17 hava alanına tatil organize eden TUI’de hiçbir Türk hava alanına uçak yollamıyor. İsviçre’de de durum aynı… ABD ciddi açıklama yaptı ve Türkiye’yi riskli ülke ilan etti. Başka gelebilecek kaç ülke kaldı diye bakarsanız şu anda Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna Türkiye’ye karşı henüz sert tedbirler almadılar. Ukrayna’da bu konu tartışılmaya açıldı. Belarus’dan da Türkiye’ye doğru dürüst uçak kalkmıyor. Herhangi bir önlem olmasa bile Türkiye gündemde değil. İranlı turistler Türkiye’den ayaklarını kestiler. Türk turizmcisini bu yıl kurtarabilecek unsur olan Avrupalı Türklerden bu yıl ümidimizi keselim. TAVAK Vakfının ön araştırmalarına göre Avrupalı Türklerden Türkiye’ye hareket çok az.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir