BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

PKK’nın bu saldırılarını Türk halkı hiçbir zaman affetmeyecek

2 dakika okuma süresi

Ülkemizin neredeyse tümünde orman yangınları çıkıyor. Evet şu anda 12 kentte birçok yerde başlayan orman yangınları var. İnsanlarımız yaşamını yitiriyor, doğa ve tüm canlılar katlediliyor.

PKK, Türkiye’ye savaş açtı!

Bütün bunları PKK, Türkiye’ye açtığı savaş sonucunda yapıyor. Bu insanlık dışı bir saldırı, PKK artık hiçbir Kürt’ün sempati duymayacağı bir sürecin içine girdi. Bu konuda en büyük kınamanın HDP’den gelmesi lazım. Eğer HDP Türkiye partisi olmak istiyorsa, yalnızca kınamamalı, karşı çıkmalı ve bunu halkımıza açıklamalı. Yoksa HDP Türkiye partisi olabilir mi? yaklaşımı bu olayla birlikte bitecek.

PKK silahla kaybetti, ormanları yakıyor

PKK silahla savaşla kaybetti, şimdi orman yangınları ile Türkiye’ye zarar vermek istiyor. PKK’nın bu yaptığı saldırıların arkasında büyük ihtimalle ABD’de var. PKK tek başına ABD’nin desteği olmadan böyle bir olayın içine giremez. ABD Kuzey Suriye’de Kürt devletini kurdurdu ve bu oluşumunu yakında Irak’a da kaydırmak istiyor. ABD, yakında İran’da da buna benzer atılımlar yapacak.

Türkiye için bunalımlı bir dönem

PKK en büyük zararı orman yangınları ile Türk halkına veriyor. Her geçen gün sorunları artan Türkiye’nin başına bir de orman yangınları çıktı. Türkiye son zamanlarda kadersiz bir ülke konumunda. Bir taraftan Afganistan ve Suriye’den gelen göçmenler, diğer taraftan ekonomik sıkıntılar… Bunun dışında Doğu Akdeniz, Ege bölgelerinde Güney Kıbrıs ve Yunanistan’ın Türkiye karşıtı hareketleri, ABD’nin Trakya’da her geçen gün ordusunu yerleştirmesi, Irak, Suriye ve Afganistan’dan çekilen Amerikan ordusu Galiba yeni karargah olarak Dedeağaç, Gümülcine ve Trakya’yı seçti.  

Rusya’nın fazla dostça olmayan yaklaşımları, Türkiye’nin kadersiz bir konumda olmasının en önemli nedenlerindendir. 84 milyonluk Türkiye halkının ülkesini sevenleri, kendilerini silkeleyip “Ne mutlu Türk’üm diyene!” deyip, Mustafa Kemal’in gösterdiği yoldan ilerlemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir