BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

Tatil bölgelerinde moraller bozuk

2 dakika okuma süresi

Son iki yıldır sorunlu günler geçiren tatil bölgelerinde yaşayan insanlarımızın moralleri tekrar bozuldu. Koronavirüs vakalarının artması, orman yangınları, Karadeniz ve Van’daki sel felaketi tatil bölgelerini olumsuz etkiledi.

Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadelesi

İnsanlar artık Koronavirüs’ü çok ciddiye almadan Ege ve Akdeniz bölgelerine tatile gitmeyi planlarken şimdi orman yangınları nedeniyle bunları iptal ediyor. Türk halkı, “orman yangınları olurken insanlarımız nasıl tatil yapar?” düşüncesi içersinde, fakat esasında halkımız tatile çıkmalı ve yanan bölgelerdeki otellere, pansiyonlara giderek bu insanlara moral vermelidir. Bunu bazı insanlar nasıl “orman yangınları olurken eğlenceye gidersin” diye bakıyorlar.

Ekonomik kriz yaşamı iyice çekilmez yapıyor

İnsanlarımızın belini büken işsizlik ve ekonomik sorunlar her geçen gün artıyor. Takriben 11 milyona yakın işsizimiz var. Ekonomik kriz nedeniyle insanlarımız artık et almakta güçlük çekiyorlar. Herkes artık Türkiye’nin sirkelenip geri dönmesini bekliyor. Gençler arasında işsizlik, geleceği görememek, bu insanları karamsarlığa itiyor. Gençlerin üniversiteyi bitirip hala anne ve babalarının eline bakması, az olan emekli maaşından harçlık almaları bu insanları yıpratıyor.

Türkiye’nin yeni yatırımlar yapması lazım. Bu yeni yatırımların sürdürülebilir bir ekonomik modelle uyumlu olması şart. Sanayi tesislerimizi kapatıp kaçmayalım. Türkiye yalnız hizmet sektörü ile büyüyemez. Sanayinin ve üretimin artması ve iç piyasaya cevap vermesi lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir