BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

Mustafa Kemal Atatürk’e her geçen yıl daha fazla sahip çıkıyoruz

2 dakika okuma süresi

Bugün ölümünün 83. yıl dönümünde andığımız Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgi ve saygı her geçen gün daha da büyüyor. Bunun en önemli nedenlerinden biri, Diyanet başta olmak üzere Mustafa Kemal’e direkt ve indirekt saldırıların artması. Bu da Atatürk’le insanlarımızı daha fazla özdeştiriyor.

Dünya, yirminci yüzyılda hakikaten bu kadar başarılı bir lider görmedi. Osmanlı Devleti’nin 623 yıllık egemenliğinden sonra yeni bir devlet kuran Mustafa Kemal, daha sonra bu sınırların içine Hatay’ın da katılmasıyla 776 bin kilometre karelik ülkemiz daha da büyüdü, görkemini arttırdı.

Dünyanın birçok ülkesinde itibarı yüksek olan, adına heykeller, anıtlar yapılan, okul kitaplarında yer alan Mustafa Kemal Atatürk, imparatorluğun yıkılmasından sonra genç Türkiye Cumhuriyeti’ni kurucu lideri ve ilk Cumhurbaşkanı’dır. 1923 ve 1938 yılları arasında liderlik ettiği reformlar, Türkiye’nin modern bir ulus olarak kalkınması unutulmaz. Açtığı fabrikalar bugün hala yıkılmadı. Reformlarının hepsi Türkiye’nin kurumlarının temelleri oldu.

Türkiye halkı ne olursa olsun Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan ayrılmadı, ayrılmayacak. Toplumun hafızasından Atatürk silinmeyecek.

Mustafa Kemal Atatürk’e saldıranların sonu hep kötü oldu.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir