BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

Rıfat Serdaroğlu: Kerkük’ü de Sattılar!

2 dakika okuma süresi

Bergama Belediye Başkanlığı, 19.,20., ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yapan Doğru Parti Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu, kişisel Web sitesinde Kerkük’ün Irak Kürt Bölgesel Yönetimi silahlı kuvvetleri Peşmerge tarafından yeniden kontrol altına alınması hakkında çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

“11 Nisan 2003. Peşmergeler, Kerkük’e girdiler. Önce nüfus dairesini basıp tüm kayıtları yaktılar. Amaç, Kerkük’ün demografik yapısını bozmak ve Türkmenlerin sayısını düşürmekti.” diyen Serdaroğlu, sözlerine “Dünyanın gözü önünde yaşanan bu vahşete, Erdoğan Hükümeti seyirci kaldı. Bayır-Bucak Türkmenlerine, kendilerini korusunlar diye gönderildiği söylenen silahların, radikal dinci terör örgütlerinin, El-Nusra militanlarının eline geçtiğini Sedat Peker’den öğrendik! Kafa kesici Araplar yine AKP’nin gözdesiydiler!” şeklinde devam etti.

Erdoğan Barzani’yi gözyaşları içinde alkışladı

“Ekim 2012’de AKP Büyük Kongresi yapıldı. Kongrenin “Onur Konuklarından” biri Barzani idi. Türk Askerine, Türk Polisine hem kurşun sıkan, hem de evlatlarımızı öldüren PKK’ya hamilik yapan Barzani denen eşkıya, kürsüye geldi ve “Kendi Özgürlükleri için mücadele eden tüm güçleri destekliyoruz” dedi! AKP’li delegeler Barzani için “Türkiye seninle gurur duyuyor” diye slogan attılar! Erdoğan ve AKP üst yöneticileri, gözyaşları içinde alkışladılar.”

Yazının tamamına bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir