BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

Geççek, bitçek, gitçek

2 dakika okuma süresi

Sanatın topluma umudu aşılamanın en iyi örneğidir bu sözler…
Sanatçı sessizliğini bozarsa topluma güç verir, karanlıkta yolunu bulması için umut verir, aydınlatır.


İşte bu sebeple hukukun, adaletin olmadığı, yaşamanın, kendini ifade edebilmenin zor olduğu ülkem de neden demokratikleşmek bu kadar zor? Neden biz artık yüzleri gülen birbirlerine hoş görü ile yaklaşan toplum olmaktan uzaklaştık? Sorularını yöneltip kendimizi sorguladığımız mutsuzluğumuzun nedenlerini bulmaya çalışıp nerede hata yaptık sorusu ile günümüzü kararttığımız bu dönemde, biri çıkıp bir şarkısı ile bütün bir topluma umut oldu ve bunu bir gece de yaptı.

İşte sanat ve sanatçıdan beklenende budur… Şimdi bu çıkışı ile Sn. Tarkan “megastar”ımızın bize aşıladığı bu umudu bana Ata’mın şu sözlerini düşündürtüyor: “Müzik, yaşamın bir parçası değil kendisidir.” Yani hayat müziktir.


Buradan yola çıkarsak bir topluma umut aşılayabiliyor ve umudun fitilini yakabiliyorsa bu sanatın ve sanatçının gücünü bizlere gösterir. Umut hep vardır ama umudu yeşerten sanattır. Bu umudu milletini iyi analiz edip, ruhunun içerisinde özümseyip, kendi dili ile en iyi şekilde aktaran kişiye de sanatçı denir.

Bu sebeple yaşadığımız dönemin karanlığında bizi ışığınızla aydınlığa yöneltmek adına içimizdeki umudu yeşerttiğiniz için toplumsal sorunlarımıza böyle yalın bir dille yaklaştığınız için, bizi anladığınız için,

Teşekkürler Tarkan!

Teşekkürler milletine aydınlanma yolunda destek olmak adına sanatını icra etmeye çalışan eli öpülesi sanatçılara…

Yaşadığımız bu zorlu günlerde birbirimize destek olmanın hazzını ve şevkini bizlere yaşattığınız için sevgiyle ve umutla gelecek günlere… Ben kendi adıma ellerinizden öpüyor ve karşınızda bütün saygımla eğiliyorum…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir