BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

Türkiye’de erken seçim hayali bitti

2 dakika okuma süresi

İktidar seçimi zamanında yapmaya kararlı. Muhalefet, erken seçim için iktidara fazla yüklenmiyor ve ortaya koydukları ciddi bir politika yok. Türk ekonomisi tam anlamıyla baş aşağı giderken, enflasyon OECD ülkeleri arasında başı çekerek tavan yaparken, hayat insanlarımız için her geçen gün güçleşirken, kimse seçime fazla önem vermiyor. Seçimden sonra iktidara gelecek olan muhalefetin ülkemizde değiştirmesi gereken birçok konu var. Bunları kısa sürede değiştirmesi de oldukça güç.

Muhalefet hala ortak aday konusunda anlaşamadı. Büyük olasılıkla (bu biraz zorlamayla da olsa) Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Adayı olacak. Ekrem İmamoğlu havlu atmış durumda.

Parti tabanında ve muhalefette ciddi bir destek alan İmamoğlu Cumhurbaşkanı Adayı olabilir mi?  

Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilme ihtimali yüksek. 860 bin farkla İBB seçimlerini kazanan bir siyasetçi, Türkiye için iyi bir aday profili oluşturuyor. Bu nedenle İmamoğlu, seçimi kazandıracak aday olarak değerlendiriliyor.

Türkiye çok girdaplı bir duruma girdi. Ülkemizin her yerinde sorunlar büyüyor. Çevresinde çatışmalar artıyor. Bunlara karşı Türkiye ne yapabilir? Bunların hepsi üzerine düşünülmesi gereken konular. Tayyip Erdoğan artık bu işi yürütemeyeceğini görüyor. Parti içinde giderek huzursuzluk artıyor. Türkiye seçim atmosferine giriyor. Türkiye’nin içine girdiği sorunlar yumağından bir an önce ortak akıl ve istişare ile çıkması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir