BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

Siyasal islam’ın tükettiği bir toplum: Ortadoğulaşan Türkiye!

3 dakika okuma süresi

Türkiye’nin özellikle uzun yıllardır giderek kök salan öyle berrak hakikati var ki (Cehaletin ve kendini bilmezliğin bu kadar büyük bir düzene önderlik etmesi) giderek çığırından çıkıyor.

Ülkenin her yerinde sorunlar kronik bir şekilde giderek derinleşerek artarken, ekonomik kriz günden güne daha da yaşamı kısıtlarken, gençlerimiz geleceğimiz olan çocuklarımız hayata bir bir küserken, siyasal kimlikleri ile bir güruh şatafatları ve haram paraları ile hava atıp gerçekte ülkenin sahipleri olan millete tepeden bakarken hiç mi düşünmüyoruz?

Daha nereye kadar bekleyeceğiz ve nereye kadar ekonomimizin batırılışını izleyeceğiz?

Yapmayın efendiler yapmayın, bir yerde eğer bir siyasi oluşumun sizin sesiniz olmasını, sizin için bir şeyler yapmasını bekliyorsanız beklemeyin ve şu an rahatınız iyi ise bunun çok uzun süremeyeceğini bilin.

Çünkü şu an yapılan her hamle, ne yazık ki hüsranla sonuçlanıp şu an ki durumdan daha vahim bir duruma gelinebileceğini gösteriyor.

Söylediklerimin vahametini anlamak için, çiftçinin, hayvancının, esnafın, vatandaşın, emeklenin haline bakmak yeterli ve inanın şu ana kadar yapılanlar, yapılacakların fragmanı gibi.

Filmi izlerken canımızın yanmasını istemiyorsak bu durumun artık milli bir sorun olduğunun farkına varalım.

Çünkü bizlerin merhametli ve vicdanlı bir millet olduğumuza inanıyorum. Bizi milli duygularımızla yıllardır süre gelen devlet törelerimizle aldatmalarına izin vermeyelim, gençlerimizin şimdisini, çocuklarımızın geleceğini çalmalarına izin vermeyelim, geleceğimizi kimsenin şekillendirmesine, kayıplarla boşa gitmesine, izin vermeyelim.

Bunun içinde yapılması gerekenleri bakıp şu soruları kendimize soralım: Milletime olan sosyal sorumluluklarımı bilen bir yurttaş mıyım? Geleceğimin refah içerisin de çok iyi durumda olacağının teminatı olan seçimlerde oyumu, ülkemi, halkımı, ailemi ve kendimi düşünerek mi veriyorum?

Oy vereceğim siyasi partinin vaatlerini gerçekleştirebileceğine, ülkeme ve bana nasıl yararı olacağına karar verirken nasıl emin olacağım?

Vaatler yerine gerçeklerle mi ilgileniyorum?

Eğer verdiğim oyun o siyasi parti için bankadan çekeceğin kredi ya da alacağın bir borç gibi düşünürsen, sana verilen sözlerin veya vaatlerin gerçekleşmeme durumunda borcu ya da krediyi kendin ödeyeceğini ve bundan da ailenin ve hatta ülkenin zarar göreceğini sakın unutma!

Bil ki senin verdiğin o oy sadece seni değil, tüm ülkeyi ilgilendiriyor ve senin gibi bir çok kişiyi aynı zorluklarla savaşmaya mecbur kılıyor.

Ve son olarak şunu söylemek istiyorum:

Ahlakı zayıf, terbiyesi kıt toplum, içindeki zorbalara ve soygunculara hayranlık duyar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir