BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

90,6 MİLYON TÜRK’ÜN KALBİ CUMHURİYETİN 97. YILINDA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’LE ATIYOR

2 dakika okuma süresi

83 milyon Türkiye sınırları içerisinde yaşayan insanımızın dışında dünyanın birçok yerinde yaşayan 7,6 milyon Türk kökenli göçmene sahibiz. Bu sayı az bir sayı değildir, 7,6 milyon şu anda Türkiye nüfusunun %9’nu oluşturuyor.

Dünyanın her yerinde insanlarımız Cumhuriyetimizin 97. Yılını kutluyor. Ülkesinin tekrar sirkelenip tekrar iyi günlere gelmesini istiyor. Bunlarında gerçekleşeceğinden emin bir kitleye sahibiz.

Evet, bugün dünyada bir yalnızlığa itilmiş durumdayız. Amerika’dan başlayıp değişik bölgelerden ülkelerin Türkiye karşıtlığının arttığını görüyorsunuz. ABD ve son kalemiz Angela Merkel’in Almanya’sı da düşmek üzere. Arap dünyası tüm soysuzluklarıyla Türkiye karşıtı eylemlerini arka arkaya gerçekleştiriyorlar. Fransa başta olmak üzere İslamafobi tamamıyla Türkofobiye dönüşmüş durumda.

Türkiye’nin tam anlamıyla yanında olan ülkelere baktığımızda şu anda eli mahkum olduğu için Azerbaycan, Katar ve Malezya dışında fazla da ülke kalmadı.

Ülkemizde ekonomik kriz her geçen gün daha da artıyor. Euro 10 Lira’ya tırmanışını sürdürürken, Dolar ise 9 liraya yaklaştı. Tüm bu olumsuz gelişmelere rağmen, Türkiye’de insanlarımızın büyük ümitleri var. 97 yıl önce ülkemizi kuran Mustafa Kemal Atatürk 1933’te Türkiye’yi dış ticaret fazlası veren, sanayileşme yolunda önemli atılımlar yapan, planlı kalkınma modeli uygulayan dünyanın sayılı mağrur ülkelerinden biri haline getirmişti. Bunu tekrardan sirkelenerek yapabiliriz. Muhtaç olduğumuz kan, Türkiye Cumhuriyeti’nin özlemleridir. Hepimiz bunları başaracağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir