BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

AB yolunda Türkiye’nin ebedi ve ezili bir düşmanı var

2 dakika okuma süresi

Yunanistan, Türkiye’yi nasıl zora sokarım çabası içerisinde. Pandemiden evvel Meriç Nehri’nden Yunanistan’a geçen 13 bin Suriyeli için AB’den 400 milyon € hibe alan Yunan Hükümeti, üzerine bir de parasını AB’ye ödettiği bir duvar inşasına başladı. Yunanistan, Türklerin çok fazla yaşadığı Dedeağaç’a Amerikan helikopterlerini yerleştiriyor. Her an Ege’de 12 mil sınırını uygulamak isteyen Yunanistan 18 sahipsiz adaya el koydu fakat Türkiye ses çıkaramadı. Elindekş 12 adayı tamamıyla silahlandırdı. Bunların da ceremesini çektik.

Şu anda Doğu Akdeniz’de yapılacak olan toplantıya, Güney Kıbrıs katılıyor, Kıbrıs Türk tarafı katılamıyor. İşin kötü tarafı Güney Kıbrıs, Kuzey Kıbrıs’ı işgal altında tuttuğu için, Kuzey Kıbrıs’ın da haklarını ben savunurum şeklinde gösteriliyor. Bu arada Türkiye hala Suriye ile bir barışı sağlamadı. Filistin içinde hala İsrail ile savaş halindeyiz. Mısır’ı da Mursi nedeniyle Sisi’yi reddeden bir politikanın içerisindeyiz. Bunlar akıllıca hareketler değil. Mevlüt Çavuşoğlu Dışişlerini yürütemiyor.

Dış politikada çok yanlış adımlar içerisine girdik. Hiç işe yaramayan isimleri büyükelçi olarak atıyoruz. Dışişlerinde emek veren insanlar yurt dışına gidemiyor, giderlerse de Afrika ülkelerine gidiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir