BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

NATO Zirvesi’ne fazla ümit bağlamamak lazım

2 dakika okuma süresi

Türkiye kamuoyuna yönelik bir yönlendirme var. Bu da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Brüksel’deki NATO Zirvesi sürecinde ABD Başkanı Biden ile yapacağı görüşmede birçok sorunun çözülebileceğine yönelik.

S-400’ler Türk-Amerikan ilişkilerine zarar verdi

Türkiye Rusya’dan S-400 Hava Savunma Sistemi’ni alarak hata yaptı. Şimdi ABD’nin hedefi bunu katiyetle Türkiye’ye kullandırmamak olacak. Halk Bankası Davası, Kürt Sorunu ABD’nin yeni baskı araçları olarak devam ediyor. Rıza Sarraf Türkiye’yi suçlayarak kendisini temize çıkardı ve ABD’de rahat yaşıyor. Bizim insanlarımız bu sorunların nasıl çözüleceğini bekliyor. Aynı zamanda NATO Zirvesi’nde Miçotakis- Erdoğan zirvesi de gerçekleşecek. NATO’da zirveler çok kısa süreli olur. Fazla bir sonuç vermez. Buna rağmen kamuoyu dış politikaya odaklanmış durumda.

Türk-Yunan ilişkilerinde NATO dengesi Yunan lehine gelişiyor

Türkiye-Yunanistan arasında 14 Haziran’da NATO Zirvesi çerçevesinde gerçekleşecek kısa zirvede Yunanistan 14 Haziran’a kadar Türkiye’yi tahrik edecek bir olay yaparak AB nezdinde Türkiye’nin kınanmasına çalışacak. Bunda muvaffak olabilir miyiz bilmiyorum. Dandias çok özgüvenli konuşurken Çavuşoğlu daha alttan alan bir havadaydı. Yunanistan maalesef Türkiye’yi istediği gibi oynatıyor… Bizim bu konuda gücümüz Yunan entrikalarına yetmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir