BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

Bayrama özel İstanbul’un gastronomi rehberi sizlerle!

2 dakika okuma süresi

Bayram, İstanbul’da kalanlar için çifte bayram olacak. 12 milyonluk nüfus, büyük kentlerden tatil bölgelerine veya doğdukları yerlere taşındılar. İstanbul boşalmış bir konumda olacak. Bu açıdan gidilecek birçok restoranda rahat rahat yemek yiyebileceksiniz.

Avrupa Yakası’ndan başlarsak ilk önce Kireçburnun’undaki Set Balık Restoranı, Ferda’nın mekanını size önerebiliriz. Daha sonra Lütfü’nün mekanı Portax özellikle akşamları canlı müzik ile enfes bir durumda. Biraz daha aşağı giderseniz Arnavutköy’de Zıpkın Restoran’a gidebilirsiniz. Eğer balık veya et tercih etmiyorsanız sizi uzak doğu lezzetlerine götürelim. Ruffles Hotel’deki İsokyo uzak doğu lezzetlerinde muhakkak denemeniz gereken bir restoran.

Anadolu Yakası’na geçtiğiniz zaman gene kuzeyden başlarsak Anadolu Feneri’ndeki eski Hakkı’nın yeri Buse Balık şimdi Kaptan Restoran olarak yeni yerinde taze balıklarıyla ünlüdür. Anadolu Kavağı’nda ise gidebileceğiniz yer Kavak Köy Balıkçısı’dır. Yavaş yavaş Beykoz’a geldiğiniz zaman Beykoz’da belediyenin çalıştırdığı Gümüşsuyu Restoran hakikaten dört dörtlük bir mekan ve müdürü çok deneyimli. Fransız soğan çorbası menüde mevcut ve sizi bekliyor. Beykoz’da kazıkçı Abdullah’ı geçin, onun yerine Lacivert’te bir durun ve enfes manzarayla mutfağa şans verin. Beylerbeyi’nde ise Via Meze rakı kültürünün yeni lezzetlerle harmanladığı bir mekan. Kesinlikle dostlarla keyifli zaman harcamak için tercih edilecek bir mekan. Bayram tatili için şimdilik gastronomi rehberimiz bu mekanlarla sınırlı olsun.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir