BRANDDAY

Tarafsız, yorum-haber ve analiz.

Türkiye Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) 2022 Yılı Ara Raporu

2 dakika okuma süresi

Türkiye Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) artık resmi olarak merkezini Kanlıca’ya taşıdı. İzmir Asliye Hukuk Mahkemesi’nin verdiği karara her ne kadar İzmir Vakıflar Müdürlüğü itiraz etmiş olsa da, itiraz reddedilmiştir.

Şimdi Türkiye Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) olarak, 2022 yılı ara raporunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1- TAVAK olarak yaptığımız ‘İstanbul Gastronomi Araştırması’ sona ermiş ve Beltur’a teslim edilmiştir. İstanbul için ilk defa yapılan İstanbul Gastronomi Araştırması büyük ilgi görmüştür.

2-  İstanbul Büyükşehir Belediyesi için yapılan ‘İstanbul Kültür Ekonomisi’ araştırmasında sona gelinmiştir. İlgiyle beklenen bu araştırmamızı da yakın tarihte kamuoyuna duyuracağız.

3- ‘Avrupa’daki Türklerin Türk Turizmindeki Yeri’ 2022 yılı araştırmamızı da sona ermiş ve Araştırma kamuoyu ile paylaşılmıştır. Buna göre Avrupa’da yaşayan 7 milyon 200 bin Türk’ün, ortalama 3 milyon 600 bini, tatillerini en az 3 hafta olmak üzere Türkiye’de geçirmektedirler. Avrupalı Türklerin Türkiye’de en fazla ilgi duydukları yerler; İzmir, Alaçatı ve Çeşme olmuştur.

4- Türkiye Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) bu yıl Brandday-Net ödülünü 2 yılda bir verme kararı almıştır. Bunun için yeni ödül töreni 2023 yılında gerçekleşecektir. Yakın zamanda Brandday-Net Ödül Töreni tarih ve detaylarını sizlere duyurmayı planlıyoruz.

En iyi dileklerimizle

Türkiye Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir